Instagram

Як вишивати хрестиком

Навчившись правильно вишивати хрестиком та іншими техніками ви зможете дивувати своїми роботами навіть бувалих майстрів.

Серед всіх наявних можна відзначити наступні техніки вишивки хрестом: простий хрест; прямий хрест; подовжений хрест; болгарська хрест; рисовий шов; італійський хрест; козлик; зірочка; родосський шов.

Також для прикраси та оздоблення готової вишивки використовується полукрест, петіт і шов «назад голку».  

Вишивка хрестиком  формує на тканини діагональні перетину; кожен хрестик складається з 2 діагонально розташованих стібків, літаючих один поверх іншого. Це одна з найпростіших вишивальних технік, Якій дуже легко навчитися. Вишивка рахунковим хрестом  виконується за схемою на спеціальних тканинах рівномірного переплетення, нитки яких легко побачити і підрахувати, завдяки чому навіть у новачків у вишивці перші хрестики  виходять однакової форми і розміру.

Ви можете використовувати цілі ряди хрестиків  для вишивання  кольорових ділянок мотиву або можете виконувати окремі хрестики. Завжди стежте за тим, щоб всі нижні стібки були спрямовані в одну сторону, а всі верхні стібки - в іншу сторону, тоді вишивка  буде виглядати дуже акуратно. 

Подібні статті

Вишиванка - модно у всьому світі

Вишиванка - модно у всьому світі

Вишиванки зустрічаються в культурах різних країн. Але якщо для деяких країн - це національний одяг, то для інших зараз вишиванка і просто вишивка на одязі стала модним трендом. 

Вибір жіночої вишиванки

Вибір жіночої вишиванки

Перш за все - жіночі вишиванки часто вишиваються на самому полотні, хоча зустрічаються і з нашитими вставками. Ті, що зі вставками, зазвичай дешевше інших. Знову ж, різниця буде і в самій вишивці - ручна це робота або машинна вишивка.